....TÜRKİYE'NİN KALBİ BURDA ATAR....

...geldiğiniz için teşekkürler...

AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

altıntaş ihl

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
infilak
üye
üye

MesajKonu: altıntaş ihl   Paz Ekim 19, 2008 7:39 pm

Websitesi:http://www.altintasihl.meb.k12.tr/

Tarihçesi: Altıntaş İmam Hatip Lisesi'nin açılması fikri Haziran 1980'de Altıntaş Lisesi Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hüseyin SÖNMEZ tarafından teklif edilmiştir. Bu teklifin benimsenmesi ile Altıntaş İmam Hatip Lisesi Yaptırma, Yaşatma ve Koruma Derneği adıyla dernek kurulmuştur. Bu derneğin geçici yönetim kurulu şu üyelerden teşekkül etmiştir :

Başkan : Mehmet BİNİCİ - Belediye Başk./Eczacı
Katip : İbrahim ÇETİN - Müftü
Murakıp : Ramazan AKBUNAR - Bakkal
Veznedar : Murat BİÇER - İlkğöğretim Müdürü
Üye : Hüseyin SÖNMEZ - Lise Öğretmeni
Üye : Turhan ŞİMŞEK - Lise Öğretmeni
Üye : Nihat KARAKAYA - Halk Bankası Müdürü
Üye : M. Ali KAHRAMAN - Çiftçi
Geçici yönetim kurulu ilk olarak Belediye Başkanlığına müracaat ederek İmam Hatip Lisesi Yaptırma, Yaşatma ve Koruma Derneği adına Zirai Donatım Kurumunun bulunduğu binayı geçici olarak kira ile verilmesi ve okul adına bir yer tahsis edilmesini istemiştir. Bu istek üzerine Belediye Meclisi 20.06.1980 tarih ve 10 no.lu kara ile Belediye'ye ait Zirai Donatım Kurumu binasını seneliği 12.000 TL.ye kiralanmıştır. Ancak Zirai Donatım Kurumu binasında eğitim-öğretim yapılamamıştır. Ayrıca derneğe okul açma izni verildiği zaman en müsait bit yerin arsa olarak verilmesi kararlaştırlmıştır.

Altıntaş İmam Hatip Lisesi 01.10.1980 tarihinde ağitim-öğretime eski Zafer İlkokulu binasında 14 kız, 44 erkek öğrenci Altıntaş Lisesi Müdürü İsmail Oktan ERKAN'ın vekaletinde başlamış, 15.12.1980 tarihinde ise Altıntaş Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Turhan ŞİMŞEK okul müdürlüğüne atanmıştır. Eski Zafer İlkokulu binasında eğitim-öğretime 20.12.1982 tarihine kadar devam edilmiştir.

Daha sonra yapılan müracaat sonucunda Diyanet İşleri Başkanlığının 04.09.1982 tarih ve OE/13-1-004507 sayıları yazıları gereği 22.12.1982' de Kuran Kursu binasına taşınmış ve bu tarihten itibaren bu binada eğitim-öğretime devam etmiştir.

1989-1990 öğretim yılında okulumuzun lise kısmı açılmıştır. Yeni binamız 1997 yılına Devlet-Millet işbirliği tamamlanmış olup, 1997-1998 öğretim yılına yeni binamızda başlanmıştır
Kullanıcı profilini gör

altıntaş ihl
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası